Şimdi Okuyorsunuz
Galaxy Note 7 Yeni Batarya İle Çin’de Satışa Sunuldu
İçindekiler
0

Galaxy Note 7 Yeni Batarya İle Çin’de Satışa Sunuldu

Yazar: Berkay Eke3 Eylül 2016

Samsung Galaxy Note 7 modelinde yaşanan batarya sorunundan dolayı neredeyse dünya genelinde tüm Note 7 ürünleri toplatılmıştı. Ancak 4 GB RAM’e sahip Galaxy Note 7 yeni batarya ile Çin’de satışları devam ediyor.

Galaxy Note 7 modelindeki şarj esnasında yaşanan pilin patlamasından kaynaklanan sorunlar nedeniyle toplatılmaya başlanan ürünler Çin’de farklı bir tedarikçi tarafından üretilen bataryalar sayesinde tekrardan satışa sunulmaya başlandı. Kullanıcıların sorularının ardından güvenilirliğini merak eden kişiler için Çin tarafından yapılan basın açıklamasında “Rahat olabilirsiniz.” mesajı verildi.

galaxy note 7 yeni batarya

Samsung Tarafından Yapılan Açıklama

Güney Koreli teknoloji firmasından yapılan açıklamada ise şunlar belirtiliyor:

Samsung firması kullanıcılarının güvenliği açısından sorunlu olan Galaxy Note 7 modelleri pillerinin değişimi için bazı ülkelerde geri toplandı. 1 Eylül’den itibaren Çin’de yeni bir tedarikçi firmanın ürettiği pillerin cihazlara yerleştirilmesi konusunda kullanıclarının içi rahat olsun, herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak. ‘Çin insanı iş yapmayı seviyor ve Çin sosyal ekonomisine oldukça katkıda bulnuyor.’ bu sebepten ötürü Samsung Elektronik firması Çin için kaliteli ürünleri tedarik etmeye devam edecek, şirketin amacı tüketicilere en iyi ürünleri ve deneyimleri yaşatmak. Çin medyası ve halkının dikkati için teşekkür ederiz.-Samsung(2 Eylül 2016)”

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...