Güvenlik Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
FBI, Iphone Şifresi Kırmak İçin 1.3 Milyon Dolar Ödedi !
İçindekiler
0

FBI, Iphone Şifresi Kırmak İçin 1.3 Milyon Dolar Ödedi !

Yazar: Mert Büyük22 Nisan 2016

FBI ile Apple arasındaki gerginliği duymuşsunuzdur, ayrıca haberlerimizde size aktarmıştık. Terör olaylarında 14 kişinin hayatını kaybetmesiyle beraber terör saldırısında ele geçirdiği iPhone 5C içindeki verilere ulaşmak için Apple’a başvurup yardım istemesiyle olaylar alevlenmeye başlamıştı.

apple-fbi-1-600x337

Bu gerginlik medyada büyük bir yer bulmuş ve ardından FBI’ın iPhone’daki verilere ulaştığını söylemesi konuyu kapatmıştı. Peki bu verilere ulaşmanın bedeli ne kadara patladı ?

FBI’ın bu verilere İsrailli bir güvenlik firmasının yardımıyla ulaştığı ortaya çıktı. Londra’da düzenlenen Aspen Güvenlik Forumu’nda katılan FBI Direktörü James Comey’e iPhone konusu sorulduğunda, FBI’ın güvenlik firmasına yaklaşık olarak kendisinin 7 yıl 4 ay boyunca alacağı maaşa eşit bir ücret ödediğini belirtti.

James Comey’in yıllık maaşı 183.300 Bin Dolar olarak hesaplandı. Yani bunun sonucunda güvenlik firmasına ödenen miktar 1.3 Milyon Dolara denk geliyor. Güvenlik gerçekten önemli bir konu ve aynı ulusun en büyük güçlerini bile karşı karşıya getiren bir yapıya sahip olduğunu burdan görebiliyoruz.

Mert Büyük

Technosfer Genel Yayın Yönetmeni

Kaynak; Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...