Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Facebook’ta Mobil Ödeme Devri !
İçindekiler
0

Facebook’ta Mobil Ödeme Devri !

Yazar: Mert Büyük18 Mart 2015

Uzun zamandır bu yönde denemeler yapan Facebook , artık gerçek platforma da yansıttı. Facebook Messenger üzerinden karşılıklı para gönderip alabileceğimiz bir özellik ortaya çıktı. Şuanlık sadece Amerika’da geçerli olan sistem yakında Türkiye’ye geleceğini umuyoruz. 

facebook,wcUyiGFFIkKVLZvvhqO7AQ

İlk önce sisteme kullanıcılar tarafından Visa veya Mastercard desteği olan bir kart tanımlamaları gerekiyor. Sonrasında ise bu adımlar için soru sorulmuyor daha rahat hareket ediliyor. Kullanıcılar dolar işaretine tıklayarak göndericekleri hesabı ve miktarı girerek yollayabiliyorlar. Hangi karta paranın yatması gerektiği ise sohbet içinde gösterilebiliyor. Kullanıcılar para girişi için PİN ve Touch İD girebiliyorlar . Dolandırıcılık veya hacker olaylarına karşı bir ekip sürekli para miktarlarını inceliyor. Bu yönde bir hata olmaması için.

Ülkemizde kullanıma sunulduğunda çok rağbet görecek mi bilemiyoruz fakat güvenilirlik açısından bir çoğunun kafasında soru işaretleri olacağı çok açık bir uygulama. 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...