İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Facebook’a Çocuk Etiketleme Özelliği Geliyor
İçindekiler
0

Facebook’a Çocuk Etiketleme Özelliği Geliyor

Yazar: Onur Demirlendi2 Nisan 2015

Facebook , kullanıcıları için yine müthiş bir yeniliğe imza attı.Scrapbook adlı bu yeni uygulama sayesinde çocuklar da artık fotoğraflarda etiketlenebilecek.

Dünyanın en büyük sosyal ağ platformu olan Facebook , her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor.Bu sefer ki güncelleme ise çocuklarla alakalı.Bildiğiniz üzere Facebook ağına kayıt olurken e posta ve benzeri bilgilerin yanı sıra özellikle doğum tarihi isteniyor.Çünkü Facebook , kişilik haklarına ve özel hayatın gizliliğine oldukça önem veriyor.

facebook-scrapbook-özelligi (1)

Artık bunu dert etmenize gerek yok.çünkü Facebook , bu duruma da bir çare buldu.Mobil platformlara neredeyse her gün yeni bir güncelleme gönderen Facebook , Scrapbook adlı yeni çalışması ile adeta yeni bir çığır açacak gibi gözüküyor.13 yaş ve altı çocukların etiketlenmesine izin vermeyen Facebook  , Scrapbook sitesine kayıt olunduktan sonra bu sorunun ortadan kalkacağını belirtti.

Bu projenin şu an sadece Amerika’da kullanıldığını dile getiren Facebook yöneticileri , yakın bir zaman içerisinde ülkemize gelecek.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Onur Demirlendi

Bir yanıt bırakın...