İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Facebook, yeni ürünleri ile insanları mobilden fiziksel mağazalara yönlendiriyor‏
İçindekiler
0

Facebook, yeni ürünleri ile insanları mobilden fiziksel mağazalara yönlendiriyor‏

Yazar: Furkan YURDAKUL20 Haziran 2016

Facebook, işletmelerin insanları mağazalarına çekmesini ve mobil reklam kampanyalarını takiben mağazalarının kaç kere ziyaret edildiğini, ne kadar satış yaptıklarını ölçümleyebilmelerini sağlayan yeni reklam ürünlerini kullanıma sundu.

Söz konusu ürünler şöyle:

  • Mağaza Bulucu (Store Locator)

Mağaza bulucu insanların Facebook üzerinden hızlı bir şekilde fiziksel mağazalarını bulmasına yardım ediyor. İnsanlar, yerel farkındalığı artırmaya yönelik bir reklama tıklayıp haritayı görüntüleyerek yakınlarındaki lokasyonlar hakkında bilgi alabiliyor. Reklamdan veya uygulamadan çıkmalarına gerek kalmadan her mağaza için adres, çalışma saatleri, telefon numarası, web sitesi ve tahmini varış süresi gibi bilgileri görüntüleyebiliyor.

  • Mağaza Ziyaretleri (Store Visits)

Mağaza ziyaretleri, bir yerel farkındalık reklamını görüp fiziksel mağazayı ziyaret eden insanların sayısını gösteriyor.

  • Offline Dönüştürme API’sı (Offline Conversions API)

Facebook Offline Dönüştürme API’sı, işletmelerin Facebook pazarlama kampanyalarının mağazalar, çağrı merkezleri vb. üzerinden gerçekleşen işlemler üzerindeki etkisini görmelerini sağlıyor.

Facebook Ürün Pazarlama Müdürü Matt Idema, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Mobile kayış gerçekleşti ancak satışların büyük çoğunluğu mağazalarda yapılıyor. Bu ürünler sayesinde Facebook artık insanları mobilden mağazanıza yönlendiriyor ve iş sonuçlarınızı ölçmenize yardımcı oluyor.”

Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi https://www.facebook.com/business/news/drive-and-measure-store-visits-and-sales adresindeki blog yazısında yer alıyor.

Kaynak: Technosfer.com

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Furkan YURDAKUL
Bilgisayar ile haşır neşir olmaktan mutlu olan ve hayatının büyük bir bölümünü bilgisayar üzerinde geçiren bir şahsiyet...

Bir yanıt bırakın...