Facebook TV Geliyor!


Facebook sosyal medyanın devi olmakla yetinmiyor televizyon sektörüne de giriyor. Çok yakın zamanda Facebook TV karşınızda olacak. Peki Facebook TV ne işimize yarayacak? İşte cevabı..

Facebook sosyal medya devi ünvanını aldıktan sonra televizyon dünyasına da el atıyor. Kendine ait televizyon platformu ve TV uygulamasını kuruyor.

Apple TV’ye rakip olması beklenen Facebook TV işe bizi neler bekliyor?

Facebook son zamanlarda gördüğü her alana el atmasıyla ünlü olmaya başladı. Hemen her alanda boy gösteren Facebook sosyal medya dışında da icraatlarına devam ediyor. Günümüzde kulkanılan bazı sosyal medya uygulamalarından da ilham alarak geliştirdiği projelere yenilerini eklemeye devam ediyor.

Şimdiki adımı ise Apple TV gibi bir televizyon platformu kurmak. Kendi platformunu kurmak isteyen Facebook çalışmalara başladı. Wall Street Journal’ın haberine göre sosyal medya devi kullanıcılarına premium video hizmetleri vermeyi amaçlıyor. Hem reklam gösterimlerinde hem programlar bazında şu sıralar araştırmalar yapılıyor.

Gelen bilgilerin doğruluğu henüz kesin değil ancak Facebook televizyonların hâlâ büyük bir güç olduğunu düşünüyor ve kendi TV uygulamalarını hazırlayıp hem sosyal medyada varlığını sürdürmek istiyor hem de Apple TV gibi hizmetlere rakip olmayı amaçlıyor.

YAZAR: Berkay Eke

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan birisiyim. Genel teknoloji konusunda sizler için bir çok içerik üretmeye çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Didi , Dünya’nın En Büyüğü Olma Yolunda !

Didi, birçok dev firmadan yatırım almasıyla beraber marka değeri fırlamış durumda. Çin'in en büyük yolculuk uygulaması olan Didi, en büyük rakibi olan Uber'le rekabet halinde .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir