İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Facebook, Google’a Rakip Oldu !
İçindekiler
1

Facebook, Google’a Rakip Oldu !

Yazar: Uğur Karataş15 Mayıs 2015

Her gün yenilen ve farklı özellikleri ile karşımıza çıkan Facebook artık haber yayını yapmaya başladı.

Mobil cihazlara yapılan güncellemeden sonra ‘Instant Articles’ projesi kapsamında Facebook, 14.5 milyar kullanıcısına farklı haber sitelerinden haber içerikleri sunuyor. The New York Times, Buzzfeed, NBC News, National Geographic ve The Guardianın aralarında bulunduğu 9 büyük haber siteleri ile anlaşmalar imzalandı. Bu sitelerde hazırlanan içeriklerin tek bir platformda olması sayesinde daha çok habere anında erişebilmeye fırsat bulduk.

1-Article__new_.0

Yayınlanan bir habere göre bu projedeki gelirlerin büyük bir kısmı bu kuruluşlara gidecek. Bu kazancın reklam kısmında ise sadece %30 Facebook’a gelir kazandıracak. Şuanda sadece siteyi İngilizce olarak kullananlara göre hedef alınan projenin yakın zamanlarda başka dillerde ve daha fazla haber siteleri olarak karşımıza çıkacak.

-JRj7OdX_400x400Facebook, Google ve Yahoo’nun rakibi olmaya başladı. Bu projenin etkisini fark eden Google, yardım kuruluşlarına 163 milyon dolar kadar bir yardım teklif etti. Facebook bu projesi ile Google News ve Yahoo News’i geçmeyi planlıyor.

Facebook, projede Türklere ve Türk haberlerine de yer verecek gibi gözüküyor. Böyle bir olay olur ise kazancı daha da yükselebilir.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Uğur Karataş
17 Yaşına teknoloji ile arası pek iyi olan bir kişilik. Çoklu işleri sever asla yalnız çalışamaz. ( Çalışmak istemez )

Bir yanıt bırakın...