Popülerler
SEÇENEKLER
Yazı etiketleri ‘nasıl’
En Son
 
Devamı
17 Ocak 2017

C++ Ders Notları 1

Temel düzeyde C++ Ders Notlarını artık sizinle paylaşacağız. Bundan sonra istemiş olduğunuz dersler içinde bize ulaşabilirsiniz yazılım üzerine içerikler üretmeye devam edeceğiz. Burada tamamen ücretsiz olarak paylaşacağımız C++ Ders Notları ile bulunması zor olan ve hatta üniversite düzeyinde arkadaşlıkları bitiren not kavgalarına son vermek ve yazılım alanında gelişime destek olabilmek.

Hazırlayan: Eren Cem Gelbal | Technosfer.com

 

İlk olarak C++’da Merhaba Dünya kodunu inceleyerek başlayalım: #include "stdafx.h" #include <iostream>

int main(){ std::cout << “Merhaba Dunya””; return 0; }

 

Bu [...]

78
 
Devamı
9 Ağustos 2016

Taşınabilir oyun bilgisayarı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Günümüzde artık taşınabilir cihazlara olan yoğun ilgi gittikçe artıyor. Oyuncularında taşınabilir cihazlara doğru yönelmesi sonucunda bir çok üretici oyuncu bilgisayarı isiminde yeni cihazlar çıkarmaya başladı. Oyuncuların masaüstü bilgisayarlarını bir yerden bir yere taşırken çekmiş oldukları zorlukları ortadan kaldıran taşınabilir oyuncu bilgisayarlarını alırken nelere dikkat etmeliyiz?

 

 

 

Bütçe

Taşınabilir oyun bilgisayarı seçerken öncelikle kendi bütçenizi belirlemelisiniz. Eğer bir taşınabilir oyuncu bilgisayarı istiyor ve bütçeniz 2500 ₺’nin altında kalıyorsa bizce oyuncu bilgisayarı arayışınızı bırakmalısınız. Çünkü [...]

260
 
Devamı
20 Kasım 2015

Sunucu shell taraması Nasıl Yapılır!

Özel bir sunucu satın aldınız ancak bu almış olduğunuz sunucunun ne kadar güvenlikli olduğunu bilmiyorsunuz. Sunucu shell taraması nasıl yapılır onu da bilmiyorsunuz. Bu durumda ne yapacaksınız? Sunucunuzun güvenliği zayıfsa ve sunucunuza bir şekilde zararlı yazılım olarak adlandırılan Shell bulaştıysa? Bu durumda ne yapmanız gerekiyor nasıl bir önlem almanız gerekiyor, sunucu shell taramasının nasıl yapıldığını sizlere bu makalemizde anlatıyor olacağız. Sizlerde kendi kullanmış olduğunuz VDS, VPS, Dedicated sunucuların güvenliğini bizim yazmış olduğumuz yazılar ışığında arttırabilirsiniz.

Sunucu shell taraması

Sunucu Shell taraması yamak için [...]

20
Sorun Ve Şikayet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İnceleme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top Five
SEÇENEKLER
 
1
Samsung Galaxy J7 Şikayet ve Sorun Çözümleri
 
2
Samsung Galaxy S7 Edge İnceleme
 
3
Asus Zenfone 2 Laser 6.0 ZE600KL Detaylı Yazılı İnceleme
 
4
Asus Zenfone Max Yazılı İnceleme
 
5
Asus Zenfone 2 Laser Şikayet ve Sorun Çözümleri