Popülerler
SEÇENEKLER
Yazı etiketleri ‘işletim’
En Son
 
Devamı
4 Haziran 2015

ATM’ler Windows 10 Desteği Alacak

Banka ATM’leri gün geçtikçe çoğalmakta.Tabi sisteme de ayak uydurmak zorundalar.bu durumda çoğu banka ATM’si hala eski işletim sistemlerinden birisi olan XP’De kalınca, banka yönetimleri kolları sıvadı.Güvenlik açıkları artmaya başlayınca da iş daha da hızlandı.Zira son zamanlarda ATM’lerden yapılan hırsızlık olayları bir hayli artmaya başlamış durumda.

Aslında kafalara takılan bir soru işareti var.İnsanlar neden Xp işletim sisteminden sonra çıkan Windows 7’nin sistemlere yüklenmediğini kendi kendine soruyorlar.Windows 10 sistemine geçmek isteyen  ATM Sanayiler Derneği , sistemin stabil olmasını bekleyecek ve tüm bankalardan sistemleri [...]

8
 
Devamı
28 Nisan 2015

LG Windows Phone Mu Çıkaracak

Android ve iOS işletim sistemlerinden sonra bilgisayarlardan alışık olduğumuz windows işletim sistemi , bildiğiniz gibi geçtiğimiz senelerde Nokia firması ile mobil platforma taşınarak mobil windows işletim sistemi geliştirilmiş , diğer sistemlere rakip olmak amaçlanmıştı.

Geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından satın alınan Nokia , Lumia adı altında sürdüğü telefonlar ile bir seri yakalamıştı.Buna devam etmek isteyen Microsoft , adımlarını da hızlandırdı.LG’ye yönelik bir takım haberler daha önce sızdırılmıştı.LG firmasının windows phone işletim sistemli cihazlar üreteceği bir nebze de olsun doğrulanmış gibi gözüküyor.

Son günlerde yeni silahı G4 için çalışan [...]

10
 
Devamı
16 Mart 2015

Microsoft Lumia 640 ve 640 XL Ön Siparite

Android işletim sistemli telefonların hızla yaygınlaştığı son zamanlarda Nokia , benliğini yitirmeyip ayrı bir sistem olan Windows Phone‘lu telefonlar üretmeye devam etmişti.Ancak piyasanın acımasızlığına daha fazla  dayanamayan Nokia , geçtiğimiz yıllarda Microsoft şirketince satın alınarak kapanmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yapılan mobil fuar etkinliğinde tanıtılan Lumia 640 ve 640 XL modelleri , Microsoft şirketinin android ve İOS işletimli telefonlara karşı en büyük silahı olmaya hazırlanıyor.Zira piyasada pek rağbet görmeyen Windows telefonları adından daha da söz ettirecek gibi gözüküyor.

Microsoft UK resmi internet sitesi tarafınca yapılan açıklamada [...]

11
 
Devamı
22 Şubat 2015

Linux’a Dev Destek

Kullanıcılar tarafından pek rağbet görmeyen açık kaynak kodlu Linux işletim sistemi , dev yatırımcılarla ayakta kalmaya devam ediyor.

Büyük şirketler ve çoğu mühendis , artık Linux‘ u tercih ediyor.Linux bu sayede piyasadan rafa kalkmama konusunda ısrarcı tavrını koruyor.Şirketler Linux sisteminin gelişimi için önemli katkılarla bulunuyor.

Linux’un kendine ait vakfı olan ”Linux Vakfı” tarafınca hazırlanan rapora göre , açık kaynak kod desteği ile çalışan ve işleyişini sürdüren Linux sistemine en büyük desteği Intel veriyor.

SUSE , Red Hat ve IBM‘nin yıllarca zirveyi bırakmadığı bu raporda , artık Intel koltuğu kapmış [...]

4
Sorun Ve Şikayet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İnceleme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top Five
SEÇENEKLER
 
1
Asus Zenfone 3 Detaylı İnceleme
 
2
Samsung Galaxy J7 Şikayet ve Sorun Çözümleri
 
3
Samsung Galaxy S7 Edge İnceleme
 
4
Asus Zenfone 2 Laser 6.0 ZE600KL Detaylı Yazılı İnceleme
 
5
Asus Zenfone Max Yazılı İnceleme