Popülerler
SEÇENEKLER
Yazı etiketleri ‘Google’
En Son
 
Devamı
20 Mart 2017

Yeni Görüntü İşleme Sistemi Guetzli

Google tarafından Google Chrome için hazırlanan yeni görüntü işleme sistemi Guetzli tarayıcılar arasındaki savaşı epey kızdıracak gibi duruyor.

Guetzti neden bu kadar önemli?

Adını İsveç almancasından da görüntü işleme sisteminin anlamı kurabiye demek. Bu sistemin amacı fotoğraf boyutlarını normal boyutlarından azaltmak. Tabi bu boyut küçültme işlemi sırasında hiçbir format değişikliği olmuyor. İnternet üzerinde her yerde gördüğümüz fotoğrafların boyutlarını değiştirmenin sebebi tarayıcı hızını biraz daha arttırabilmek.

Fotoğraflar internet üzerinde yüklenirken veri alışverişinden dolayı fotoğraf büyüklüğüne göre tarayıcının hızı da yavaşlıyor veya hızlanıyor. [...]

3
 
Devamı
13 Mart 2017

Android Cihazınızı #myAndroid İle Özelleştirin

Google Android işletim sisteminizi özelleştirmeniz için size imkan sağlıyor. Android’in resmi web sayfası üzerinden yapılan online bir test ile sizin için en uygun arayüz uygulamasını #myAndroid ile bulabilirsiniz.

Son zamanlarda bilişim devleri tarafından gerçekleştirilen projeler ağızları açık bırakan cinsten olmaya devam ediyor. Son dönemlerin en büyük bilişim şirketlerinden Google ve Facebook yükselişe geçmeye başladı. Özellikle Facebook’u, sosyal medya alanında gerçekleştirdiği yenilikler ve güncellemelerle yakından takip etme imkanımız oluyor.

Google ise boş durmuyor. Geliştirdiği işletim sistemini en performanslı şekilde kullanıcıya sunabilmek için [...]

30
 
Devamı
9 Mart 2017

Google Yazılımı Sayesinde Video İçinde Arama Yapılabilecek

Google’ın Cloud Video Intelligence adı verdiği uygulama programlama arayüzü ile video içinde arama yapmak mümkün. Yeni Google yazılımı sayesinde videoların her saniyesinde bulunan nesneler makine öğrenme yöntemi sayesinde tanınabiliyor.

Gelmiş geçmiş en büyük teknoloji şirketlerinden biri Google, yazılım geliştiricilere destek nitelikte olması için kendi servislerinin API’larını geliştiricilere açıyor. Google tarafından yeni yayınlanan API’nın adı Cloud Video Intelligence. Bu API sayesinde video içeriğinde bulunan nesneler makine yardımıyla tanımlanıyor. Bu sayede video içinde arama imkanı oluşuyor. Cloud Video Intelligence ile video içeriğinin her karesi [...]

3
 
Devamı
28 Şubat 2017

General Mobile GM 6 Tanıtıldı

Merakla beklenen General Mobile GM 6 sonunda tanıtıldı. Android One platformu adı altında MWC 2017 etkinliğinde lansmanı yapıldı.

General Mobile birkaç ay önce MWC 2017 etkinliğinde yeni amiral gemisi General Mobile GM 6 modelini tanıtacağını belirtmişti. Bu model nihayet Barcelona’da yapılan etkinlikte tanıtıldı. Google’ın Android One projesi ile geliştirilen General Mobile firmasının 4G modeli ile başlayan bu serüvende GM 5 Plus modelinin ardından serinin yeni telefonu GM 6 modeli de geldi.

Telefonun tasarımsal özelliklerine bakacak olursak GM 5 Plus modelinin ana hatları bu cihazda da tercih edilmiş. GM 5 Plus modeline ek olarak ön panelde bir de parmak [...]

33
Sorun Ve Şikayet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İnceleme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top Five
SEÇENEKLER
 
1
Asus Zenfone 3 Detaylı İnceleme
 
2
Samsung Galaxy J7 Şikayet ve Sorun Çözümleri
 
3
Samsung Galaxy S7 Edge İnceleme
 
4
Asus Zenfone 2 Laser 6.0 ZE600KL Detaylı Yazılı İnceleme
 
5
Asus Zenfone Max Yazılı İnceleme