Popülerler
SEÇENEKLER
Yazı etiketleri ‘doodle’
En Son
 
Devamı
21 Aralık 2016

Ilk Kış Günü Doodle Yapıldı

İlk kış günü Google tarafından unutulmadı ve bir doodle hazırlandı. 21 Aralık kışın ilk günü olarak kabul edilmekte. Peki neden 21 Aralık? İşte cevabı..

21 Aralık günü Kuzey yarım kürede yılın en uzun gecesi, Güney yarım kürede ise en uzun gündüzü yaşanır. Bu özel günü unutmayan Google bir kış doodleı hazırladı.

Kış Gündönümü Nedir?

Kış gün dönümü ile birlikte Kuzey yarım kürede günler uzamaya başlarken, Güneu yarım kürede günler kısalmaya başlar. Bu tarih bazı ülkelerde kuzey yarıkürede kışın, güney yarıkürede yazın başlangıcı sayılır.

1318
 
Devamı
10 Haziran 2016

Google Doodle Yaparak Euro 2016’yı Unutmadı

Özel günlerde ve bazı özel olayların gerçekleştiği zamanlarda bunları bize birer hatırlatıcı gibi gösteren Google Doodle yaparak Euro 2016’yı unutmadığını gösterdi.

 

Google’ın özel günler için yaptığı Doodle uygulaması hâlâ devam etmekte. Milyonlarca kullanıcısı olan arama motoru Google, bu akşam ilk olarak Fransa Romanya karşılaşması ile başlayacak dünya çapında ses getirecek bu büyük turnuva için de özel bir tasarımda bulundu.

Şampiyonaya takılan 24 takımdan 16 tanesinin ülke bayraklarıyla zenginleştirdiği Doodle’da, Fransa’yı temsil eden horoz ve Fransa denince akla ilk gelen Eifel Kulesi de bu Doodle’da yer [...]

14
 
Devamı
21 Haziran 2015

Google’dan Babalar Günü’ne Özel Doodle

Google ,Babalar Gününü’de unutmadı ve bu özel gün için bir doodle hazırladı.

Babalar Günü , 2015 yılında bu güne yani 21 Haziran tarihine denk geldi.Özel günleri hiç boş geçmeyen google , bu çok özel gün için de bir doodle hazırlamayı unutmadı.Babalar Günü’nün kısaca tarihçesine bir göz atalım.

Amerikan İç Savaş gazisi bir genç kızın Anneler Günü olduğu gibi aynı bu şekilde bir de Babalar Günü‘nün olması gerektiğini dile getirdi.Genç kızın babası anneleri yokluğunda 6 çocuğuna hem anne hem de babalık yapmıştı.Kız bu fedakarlığı unutmayarak Babalar Günü için babasının doğum tarihi olan 5 Haziran tarihini seçti ama aksaklıklar nedeniyle tarih hep ileriye [...]

3
 
Devamı
23 Nisan 2015

Google’den Çocuklara Özel Doodle

Google , önemli gün ve olaylarda hazırlamış olduğu doodle adlı ana sayfasını 23 Nisan’da da boş geçmedi.

Google , ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı dolayısıyla bir doodle hazırladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk , 23 Nisan tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak bizleri bağımsızlık yoluna bir adım daha taşımıştı.ulu önder , bu günü dünya çocuklarına barış , sevgi , dostluk ve kardeşlik için armağan etti.

Bu bayram , ilk aşamada yaşanan savaşlarda anne baba veya bir yakınnı kaybeden bir çocuğu sevindirmek amacı gütmekteydi.UNESCO , [...]

6
Sorun Ve Şikayet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İnceleme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top Five
SEÇENEKLER
 
1
Samsung Galaxy J7 Şikayet ve Sorun Çözümleri
 
2
Samsung Galaxy S7 Edge İnceleme
 
3
Asus Zenfone 2 Laser 6.0 ZE600KL Detaylı Yazılı İnceleme
 
4
Asus Zenfone Max Yazılı İnceleme
 
5
Asus Zenfone 2 Laser Şikayet ve Sorun Çözümleri