Popülerler
SEÇENEKLER
Yazı etiketleri ‘corning gorilla glass’
En Son
 
Devamı
23 Temmuz 2016

Gorilla Glass 5 İlk Sahipleri Belli Oldu

Yeni nesil güçlü koruyucuya sahip Corning Gorilla Glass 5 ilk olarak Samsung’un Galaxy Note 7 ve Apple’ın iPhone 7 modellerinde kullanılacak.

Akıllı telefonların hayatımızın her anında bulunması ve elimizden hiç bırakmamamız cihazın yere düşük hasar almasına zemin hazırlıyor. Telefonların yere düştüğü zaman düştüğü yüksekliğe bağlı olarak ekranın aldığı zarar büyük öneme sahip. Bir çok insan telefon ekranında hangi tür cam kullanılırsa kullanılsın ek olarak bir koruyucu cam ya da kapaklı veya telefonu tam saran telefon kılıflarına yöneliyor. Bu nedenle bir akıllı telefonda en büyük öneme sahip etmen de cihazların camı.

En dayanıklı ekran camını [...]

918
 
Devamı
7 Temmuz 2015

Gorilla Glass’ın Prensibi Nedir ?

Gorilla Glass’ı son zamanlarda aıklıkla duyuyoruz . Mobil cihazları incelediğimiz yazılarda da sıklıkla paylaştığımız Corning Gorilla Glass telefonunuzun ekranını darbelere ve çizilmelere karşı koruyan etkileyici bir teknoloji . Bir tür cam tabaka olan Gorilla Glass, çok ince olmasına rağmen aynı incelikteki bir cama göre kat kat daha sağlam bir yapıya sahip . 

 

Yapımında sıcak bir banyodan geçirilen cam , eritilmiş potasyum camı ile birleştiriliyor. Gorilla Glass’ın kimyasal içeriği potasyum iyonlarının yüzeyde kalmasını sağlıyor ve bu da camın çok daha dayanıklı olmasını sağlıyor . 

62
Sorun Ve Şikayet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İnceleme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top Five
SEÇENEKLER
 
1
Samsung Galaxy J7 Şikayet ve Sorun Çözümleri
 
2
Samsung Galaxy S7 Edge İnceleme
 
3
Asus Zenfone 2 Laser 6.0 ZE600KL Detaylı Yazılı İnceleme
 
4
Asus Zenfone Max Yazılı İnceleme
 
5
Asus Zenfone 2 Laser Şikayet ve Sorun Çözümleri