Popülerler
SEÇENEKLER
Yazı etiketleri ‘Apple Pay’
En Son
 
Devamı
28 Mayıs 2016

Apple Pay Türkiye’ye mi Geliyor ?

Apple, bu aralar özellikle NFC destekli ödeme sistemi olan Apple Pay üzerinde sıkı bir çalışma içerisinde . Kaynaklardan gelen bilgiler bu şekilde. Ayrıca şuanda Apple Pay’in mevcut durumda kullanıldığı Amerika , İngiltere, Çin, Kanada gibi ülkeler var ve Apple bu coğrafyayı genişletmek ve özellikle Asya ve Avrupa’da bu hizmet ağını genişletmek istiyor.

Mobil ödeme alanı gittikçe yayılıyor ve ödeme işlemlerinde kolaylık sağlamaya çalışan şirketler kendi ödeme sistemlerini geliştiriyor. Dünya’nın en büyük şirketi olan Apple’da kendi ağını genişletmekle uğraşıyor.

Apple’ın yeni hedefi ise Singapur ve İspanya. Bunlar belirlenen ülkeler [...]

38
 
Devamı
16 Mayıs 2015

Parmak İzi ile Ödeme Sistemi Güvenli mi?

Apple, Touch İd ile birlikte aslında sadece telefona güvenli girişi sağlamadı. Bunun yanında Apple Pay denilen ödeme sistemini çıkararak güvenli sistemi ödeme alanına da taşıdı. Fakat bu uygulama güvenilir mi? Güvenilir diyenler özellikle güveninizi sarsacak bir haberle karşınızdayız.

Starbucks Amerika’da bu sistem kullanılmakta. Bu sistem sayesinde kahveleri rahatlıkla satın alabiliyor, ayrıca Starbucks Gift Card üzerine puanlar atılmış oluyor. İşte dolandırıcılar tam bu sırada devreye giriyor ve para, puanları hackliyorlar. Bu haber geldikten sonra bu sistem gerçekten kullanılmak için güvenli mi sorusu kafalarda merak konusu olarak kalıyor. Türkiye’ye yaz [...]

64
 
Devamı
19 Şubat 2015

Samsung , Loop Pay’i Satın Aldı

Samsung bugün LoopPay’i aldıklarını açıkladı. Bunun büyük nedeni ise iyice tekelliği eline almaya başlayan Apple Pay’e karşı kendi ödeme sistemlerini geliştirmek . Bu iki şirketin önceden Apple Pay’e karşı Aralık’ta güçlü bir rakip olabilecekleri konusunda anlaştıkları öne sürülmüştü.

 

LoopPay’in olayı ise kredi kartı veya bankamatik kartlarını magnetik bir kaplamayla kapatıp bu şekilde ödemeyi kolaylaştırmak . Samsung telefonlarına direkt olarak güncelleme ile böyle bir özelliği ileride katabilir. Veya daha fazla yaygınlaştırmak adına Google ile bir işbirliğine gidebilir.

Macrumors’dan gelen bilgilere göre [...]

5
Sorun Ve Şikayet
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İnceleme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Top Five
SEÇENEKLER
 
1
Samsung Galaxy J7 Şikayet ve Sorun Çözümleri
 
2
Samsung Galaxy S7 Edge İnceleme
 
3
Asus Zenfone 2 Laser 6.0 ZE600KL Detaylı Yazılı İnceleme
 
4
Asus Zenfone Max Yazılı İnceleme
 
5
Asus Zenfone 2 Laser Şikayet ve Sorun Çözümleri