Ekran Kartı Canavarı GeForce GTX 1080 Ti


NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti resmen tanıtıldı. Performans canavarı yeni üst düzey ekran kartı GTX 1080 ve Titan X’ten daha yüksek performansa sahip.

Uzunca bir bekleyişin ardından nihayet büyük gün geldi çattı. NVIDIA, performans canavarı olarak nitelenedirilen GeForce GTX 1080 Ti modeli ile uzun bir aradan sonra perdeyi açtı. Efsanevi olarak adlandırılan GTX 1080 modelinin yanı sıra Titan X’i bile geride bırakan yeni ekran kartı ile oldukça performanslı bir deneyim sunacağı iddia ediliyor.

GeForce GTX 1080 Ti

NVIDIA CEO’su Jen Hsun Huang tarafından Game Developers Conference’ta tanıtılan yeni ekran kartı GTX 1080’den %35 daha hızlı.

Yeni NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti, 4K oyun deneyiminin yanında VR desteği de veriyor. Pascal mimarisine sahip olan ekran kartı 1.6 GHz frekansta çalışıyor. Ayrıca kart içerisinde 11 GB GDDR5X bellek de bulunuyor.

Yeni performans canavarının fiyatı da canavar gibi. GTX 1080 Ti açıklanan yurt dışı fiyatı ile 699 dolardan satılacak.

YAZAR: Berkay Eke

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan birisiyim. Genel teknoloji konusunda sizler için bir çok içerik üretmeye çalışıyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 3310 tanıtıldıktan sonra satışa çıkmaya hazırlanıyor

Efsanevi telefon Nokia 3310 mobil cihaz dünyasına geri dönüyor. Satışa çıkmasına az bir süre kala cihazın hem fiyatı hem resmi satış zamanı belli oldu. İşte yeni model hakkında detaylar..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir