İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Drone İçin Eğitim Şartı Geliyor
İçindekiler
0

Drone İçin Eğitim Şartı Geliyor

Yazar: Berkay Eke11 Temmuz 2016

Son zamanların en çok ilgi çeken oyuncakları arasında yer alan drone için eğitim şartı geliyor. Ticarı amaçlı Drone kullanan pilotlara eğitim zorunluluğu kondu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından kullanımı bazı kurallara tabi tutulan İnsansız Hava Araçları olan İHA’lar için yeni bir zorunluluk getirildi. Droneları ticari amaçlı kullanan pilotlar ağustos ayından itibaren SHGM tarafından onaylı kurslara giderek drone uçarmak için eğitim almak zorunda kalacaklar.

drone

Son zamanlar askeri savaş teknolojisinde, eğlenceli amaçlı oyuncaklarda, taşımacılıkta ve ticari olarak çeşitli kullanım alanı sunan İnsansız Hava Araçları ağustos ayından itibaren kullanıcıları tarafından eğitimsiz uçurulması engellenecek.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kişilerin uçurmak için eğitim alması zorunlu.

İnsansız Hava Araçları kullanımında daha önce de Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından İHA’ların kayıt ettirilmesi ve izinsiz uçurulmaması konularında pek çok kısıtlama getirilmişti.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...