İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Domino’s Pizza ,Drone ile Sipariş Teslimatına Başlıyor !
İçindekiler
0

Domino’s Pizza ,Drone ile Sipariş Teslimatına Başlıyor !

Yazar: Mert Büyük26 Ağustos 2016

Dünya’nın en popüler pizza servisi olan Domino’s Pizza , bugün itibariyle drone ile siparişi teslim etme servisini başlattı. Bu yeni hizmet hangi ülkelerde devreye girecek , bu sorunun ve detaylar haberimizde..

IMG_1580

ABD merkezli dünyasal çapta pizza dağıtımı yapan şirket olan Domino’s , artık teknolojinin nimetlerinden tam anlamıyla yararlanmaya karar vermiş gibi gözüküyor. İnsansız hava araçları ile birlikte yepyeni bir anlayışla pizza dağıtımı gerçekleştirmeye başlayan Domino’s Pizza , ilk teslimatları Yeni Zelanda’da gerçekleştirmeye başladı.

Bu dağıtım Domino’s Pizza ile Flirtey şirketleri arasındaki ortaklık ile sağlanıyor. Müşterilere en kısa zamanda ve ayrıca maliyetten de tasarruf ederek ulaştırmayı amaçlayan Domino’s , bu çözümünü uluslararası çapta yaymak istiyor gibi gözüküyor.

IMG_1581Şimdilik motor kuryeleriyle teslimat gerçekleştiren Domino’s’un ilerde tamamen insansız hava aracı sistemini kullanma gibi bir hedefinin olduğu söyleniyor.

Fakat şuanda tek problem, menüdeki bütün ürünlerin taşınamaması. İlk etapta menüdeki bütün ürünler kullanıcıyla buluşturulamayacak. Domino’s Genel Müdürü’nün açıklamalarına göre de gitgide teslimat süresini azalttıklarını ve yeni teknoloji ile kullanıcılarına en kısa sürede ürünlerini teslim etme yönünde hedefleri olduklarını belirtiyor.

Dominos Pizza’nın droneları henüz azami olarak 2 kilogram sipariş taşıyabiliyor. Domino’s Pizza Yeni Zelanda ile başlattığı drone sipariş servisini, en yakın süreçte Avustralya, Belçika, Hollanda, Almanya, Fransa, Japonya’da kullanıma sunmayı planlıyor.

MERT BÜYÜK / TECHNOSFER

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...