Şimdi Okuyorsunuz
Blogger www Sorun Çözümü
İçindekiler
1

Blogger www Sorun Çözümü

Yazar: Furkan YURDAKUL4 Mayıs 2015

Blogger www Sorunu olan tüm dostlarımız için çile olan bu www sorununa kökten kaldırıyoruz. Aşağıda vereceğim bilgileri kullanarak artık sizde www koymadan sitenize direk olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Blogger www sorununun tek nedeni Blogger.Com’un IP değişikliği nedeni ile ortaya çıkıyor. Aşağıda vereceğim IP’yi DNS düzenleme kısmına ekleyerek www yönlendirmesini yapmış olacağız.

blogger www sorunu çözüm IP'si

Yukarıda görmüş olduğunuz resimde ki gibi yapmamız gerekiyor. A üzerinden sitenin www eklemeden Name kısmına yazıp Value yerine ise 173.194.68.121 şeklinde IP’mizi ekliyoruz.

Sonra Blogger’da bulunan ekleme talimatlarını yapabilirsiniz. Yinede ben sizlere bunlardan bahsedeceğim.

Cname üzerinden name kısmına www, Value kısmına ise ghs.google.com eklememiz gerekiyor.

Cname üzerinden name kısmına blogger üzerinde size otomatik oluşturulmuş kelimeyi eklemeniz gerekiyor.blogger www sorunu kesin çözümYukarıda gördüğünüz şekilde olmuş olması gerekiyor. Blogger üzerinden 2 dk sonra kaydet dediğimizde domainimizi kabul edecek sonra tekrardan düzenleme yaptıktan sonra www olmadan giriş izni için bir tik işareti var onu seçerek yaklaşık 2 saat içerisinde www sorununuz ortadan kalkacaktır. Domain firmasına göre bu süre uzamaktadır.

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Furkan YURDAKUL
Bilgisayar ile haşır neşir olmaktan mutlu olan ve hayatının büyük bir bölümünü bilgisayar üzerinde geçiren bir şahsiyet...

Bir yanıt bırakın...