Oyun Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Batman: Arkham Knight PC İçin Masaya Yatırıldı!
İçindekiler
0

Batman: Arkham Knight PC İçin Masaya Yatırıldı!

Yazar: Bahri Baran27 Haziran 2015

Bildiğiniz üzere Batman: Arkham Knight PC, PS4 ve Xbox One için çıkışını bu ayın 23‘ünde yaptı ancak oyuncular PC platformunda beklenmedik optimizasyon sorunlarıyla karşılaştı. Serinin önceki oyunlarında bizi harika bir akıcılık, görsellik ve kare hız değerleriyle karşılayan RocksteadyBatman: Arkham Knight‘ta ise resmen çuvalladı. Özellikle duyurulan minimum ve önerilen sistem gereksinimleri konusunda aslında bu sistem gereksinimlerinin yeterince iyi performans vermediği ortaya çıktı. Mesela siz önerilen sistem gereksinimleri ile ortalama 50-60 fps görmeyi istersiniz ancak bu değeri görmek için Nvidia Geforce GTX 970 ya da 980 gibi üst düzey ekran kartlarına ihtiyacınız olduğunu belirteyim.

Oyunun diğer platform sürümlerinde hiç bir sıkıntı yokken PC platformunda yaşanılan bu sorunların ortaya çıkmasının nedeni ise aslında PC sürümünün dış bağlantılı farklı bir ekiple tasarlanıyor oluşuymuş ki aslında bu ekip genelde konsol üzerinde çalışıyormuş yani yine yanlış bir tercihle karşılaşıyoruz. Oyunun Steam üzerinden indirilirken meydana getirdiği indirmeyi baştan başlatma ve ön yükleme dosyalarında sonradan indirilen dosyalardan oluşan oyuna kıyasla daha az fps alınması da cabası.

Durumun bu kadar kötüye gittiğini gören ve oyuncuların isyanlarına kulak veren Rocksteady ise hemen işe koyuldu. Öncelikle sosyal ağ üzerinden özür dilediler, para iade yani refund işlemlerini başlattılar ve bunun yanı sıra bir de oyunun PC platform satışını durdurdular. Bunlar gerçekten oyuncuyu düşündüklerini gösteren adımlar ve tebrik etmek lazım. Oyuncular ise bu olayın sonunda çözüm olarak yeni güncelleme ile optimizasyon sorunları düzeltildikten sonra bir DLC’yi bedava olarak istediklerini de dile getirmeye başladılar. Bu da hayal kırıklıklarının getirdiği sinirden olsa gerek ki bence haklılar.

Oyun ile ilgili son gelişmelerden biri ise oyunun PC sürümünün nihayet Rocksteady‘nin sağlam adamlarının eline emanet edilmiş olduğunu duymak. Bunu Arkham serisinin yönetmeni Sefton Hill‘dan duymak da yüreğimize su serpti desek yalan olmaz.

Adsız

 

Tweetin açıklaması olarak şunları söyleyebilirim ki bu işte artık Rocksteady‘nin en iyi yazılım mühendisleri yer alacak ve bu olay en kısa zamanda çözülecek. Yeni ekip bunun olması için deliler gibi çalışıyor. Güncelleme gelir gelmez oyunun performansındaki değişiklikler ve yeni gelişmelerle tekrar karşınızda olacağım.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Bahri Baran
19 Yaşında.Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü 1.Sınıf öğrenicisi.Memleket Efeler/AYDIN. Ortanın biraz üstü seviyede İngilizce.İlgi alanları oyunlar ve onları oynatan donanımlar.

Bir yanıt bırakın...