Audi Kırmızı Işık Derdine Son Vermeye Hazırlanıyor

  • 16 Ağustos 2016
  • 37 kez görüntülendi.
Audi Kırmızı Işık Derdine Son Vermeye Hazırlanıyor

Alman otomobil firması Audi Connet Prime özelliğini ilk olarak trafik ışıklarında kullanmaya hazırlanıyor. Trafik ışıkları hakkındaki anlık bilgiler araca gelecek.

Audi’nin kullanıma sunmaya hazırlandığı yeni proje sayesinde şehir içindeki trafik ışıkları hakkındaki bilgiler otomobile aktarılacak. 2017 yılında bazı şehirlerde kullanıma sunmayı planladığı bu uygulama araç-altyapı iletişim platformu sayesinde trafik ışıklarını ve ışıklarda bekleme süresini sürücüler ve yolcular için sorun olmaktan çıkaracak.

Araç-Altyapı İletişim Sistemi Nasıl Çalışacak?

Şehir içinde yer alan tüm trafik ışıklarının bilgileri yeni çıkarılacak olan Audi model arabalara gönderilecek. Araç bilgi ekranlarına yansıyacak olan trafik ışıklarının süresi, kırmızı ışığın ne kadar süre yandığı, hareket için kaç saniye kaldığını bu yeni teknoloji sayesinde sürücüler görebilecek. Bu sayede otomobil kullanıcısı ışıklarda boş yere zaman kaybetmek istemiyorsa hızını panele yansıyan ışık süresine göre ayarlayıp yoluna devam edebilir.

Araç-Altyapı iletişiminin temel adımı olan bu sistem, park yerleri, trafik yoğunluğu, kazalar ve yol çalışmaları hakkında bilgilerin de aktarılacağı gelişmiş sistemler araçlara eşlik edecek. Yeni sistemin ilk olarak Audi Connect özelliğine sahip 2017 model Q7, A4 ve A4 Allroad modellerinde kullanılması bekleniyor.

Berkay Eke / Technosfer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ