İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple Yeni Raporunu Açıkladı
İçindekiler
0

Apple Yeni Raporunu Açıkladı

Yazar: Mert Büyük28 Nisan 2015

Apple geçtiğimiz gün 2. Çeyrek Raporunu açıkladı . Geçen seneye göre oldukça gelişen tablolar mevcut ve satışları epeyce arttırmış . Bu mali tablodaki en büyük etken ise tahmin edebileceğiniz üzere İphone 6 serisi. Öyle bir satış rakamına ulaştıki diğer ürünler olmasa bile tek başına yetiyor Apple ‘a . Gelin bir göz atalım mali duruma ..

image

 

 

Apple bu çeyrekte toplam 58 Milyar Dolarlık bir gelir sağladı bu gerçekten inanılmaz bir rakam . Apple geçen yıl 43.7 İphone satışı gerçekleştirmişti bu çeyrekte , bu sene ise büyük bir ivmeyle 61.1 Milyona ulaştırdı bu rakamı . İpad Air 2 ‘de ise bir düşüş var yani tablet genellemesi yaparsak eğer 500 binlik daha az bir rakam satılmış . Macbooklarda ise 6 Milyon barajını geçti bu çeyrekte tabiki yeni Macbookların etkisi çok fazla ve Macbook Pro seriside tamamen yenilendiği için . Apple ‘da her şey yolunda gözüküyor bakalım diğer çeyrekte ne kadar gelir sağlayacak .

Apple bir devlet olma yolunda ilerliyor . Bakalım daha nasıl cihazlar gelecek ..

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...