İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple Watch İçin Tarayıcı
İçindekiler
0

Apple Watch İçin Tarayıcı

Yazar: Berkay Eke11 Temmuz 2016

Apple Watch için tarayıcı geliştiren Apple şirketi WatchWeb uygulaması ile artık saat üzerinden internette gezinebileceksiniz.

Apple bilindiği üzere akıllı saati için bir internet tarayıcısı duyurusu yapmadı. Normal şartlarda watchOS 2 ile gelmesi beklenen internet tarayıcısı watchOS 3 çıktığı halde hâlâ gelmemişti. Hackerlar işe koyulup bir internet tarayıcısı geliştirip Apple Watch’a aktarmışlardı ancak günlük kullanım için pek kullanımlı bir yöntem olmamıştı.

Warren Wuff adlı geliştirici bu sorunu WatchWeb uygulamasını geliştirerek aşmayı başardı.apple watch

App Store üzerinden indirilebilir durumda olan WatchWeb uygulaması sayesinde telefonu kullanmadan akıllı saat üzerinden internette dolaşmak mümkün hale geliyor. iPhone’a yüklenen WatchWeb uygulaması otomatik olarak saatinize de yüklenmiş oluyor.

Bu denli  küçük ekranlı bir yerde aramak istediğimiz web sayfasını nasıl yazacağız sorusu akıllara gelmiyor değil. WatchWeb uygulasında aranacak kelimeyi yazmak için dikteyi kullanabilirsiniz. Dikte ile gitmek istediğiniz web sitesini tarayıcı çubuğuna yazabilir ve internet deneyimini Apple Watch üzerinden keyifli bir şekilde yaşabilirsiniz.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...