HUAWEİ
Şimdi Okuyorsunuz
Apple ve Xiaomi Yükselite , Samsung Kan Kaybediyor !
İçindekiler
0

Apple ve Xiaomi Yükselite , Samsung Kan Kaybediyor !

Yazar: Mert Büyük18 Şubat 2015

IDC’den gelen son haberler ve raporlara göre Xiaomi , telefon endüstrisinin yükselen yıldızı olarak gösteriliyor. Samsung’u Çin’de alaşağı eden ve Dünya’ya da açılarak yükselişine devam eden şirket çıtayı Apple’ın yerine koydu ve 1 Numaraya yükselmek istediklerini açıkladı. 

the-china-smartphone-market-picks-up-slightly-in-2014q4-idc-reports-prhk25437515-2015-02-17-14-22-12

Apple ise İphone 6 ve 6 Plus ile birlikte çok büyük bazda Çin’de büyüme gösterdi. Apple Store’lar açmaya Çin’de devam eden şirket oranında tekelini ele almak için çaba gösteriyor ve Xiaomi’nin Samsung’dan aldığı liderliği Xiaomi’den almak istiyor. Samsung ise Android’in lideri olmaya devam ediyor fakat Çin’de kan kaybına bir türlü engel olamadı. Çünkü gelişen devler Xiaomi, Huawei, Lenovo gibi firmalar ucuz ve kaliteli telefonlar üretirken Samsung kalite bakımından daha düşük fakat pahalı fiyatlar nedeniyle böyle bir şey yaşadılar . Yazılım anlamında şuan Samsung mükemmel bir seviyede olsa da Touchwiz sorunları bitmek bilmiyor. Bu yüzden Samsung Çin’de zor durumda diyebiliriz.

iphone-lineup

Yukarıda verdiğimiz grafiklerde de gördüğünüz üzere Samsung düşüşteyken Xiaomi ve Apple mükemmel bir yükseliş yaşamış. Onlarıda Lenovo , Huawei takip ediyor. Çin piyasası aslında Japon piyasası benzeri bir hareket içerisinde . Japonlarda eskiden taklit ederken kendilerini geliştirdiler ve mükemmel yerlere geldiler. Çin için aynı şeyi söylemek de mümkün. Lenovo’da ülkemize giriş yapmış durumda mobil piyasada. Haziranda da Xiaomi girmeye hazırlanıyor bakalım nasıl bir etki yaratacaklar piyasamızda ..

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...