Yazılım Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple Tekrardan Dünya’nın En Değerli Markası Oldu !
İçindekiler
1

Apple Tekrardan Dünya’nın En Değerli Markası Oldu !

Yazar: Mert Büyük12 Mayıs 2016

Şu sıralarda özellikle eski devrimlerinden çok uzakta kaldığı belirtilen ve iPhone satış adetlerinde de düşüş yaşayan Apple buna rağmen zirveyi tekrardan geri aldı. Detaylar haberimizde ..

Apple, tahminlere göre marka değerleri sıralamasında düşüş yaşaması bekleniyordu. Bunun nedeni de artık yenilikler konusunda geride kalması ve ilk defa iPhone satışlarında bu yıl düşüş yaşanması. Tabiki bu düşüş miktarı Apple’ı önemli derecede etkileyecek kadar değil çünkü gayet iyi satış rakamları duyuyoruz böyle eleştirilere rağmen.

image

Forbes’in araştırmasına göre Apple, zirvedeki yerini koruyor. En önemli rakipleri olan Microsoft ve Google’ın önemli yenilikleriyle beraber Apple’ı geçebileceği düşünülüyordu. Tabiki bu araştırma detayları tamamen finansal verilere dayandırılarak yapılıyor.

Rapora göre Apple, yüzde 6 oranında bir artışla 154.1 milyar dolarlık marka değerine ulaşarak listenin ilk sırasına yerleşti. Google 82.5 milyar dolarla (yüzde 26 artışla) ikinci sırada yer alırken yazılım devi Microsoft 75.2 milyar dolarla üçüncülüğü almış durumda.

image

Coca Cola ve Facebook’ta bu alanda iyice yerlerini sağlama almış durumdalar. Özellikle Facebook’un yatırımları ve Vr teknolojisi Facebook gibi sosyal ağ kurumlarının işini iyice rahatlatıcak gibi gözüküyor.

Mert Büyük

Kaynak:  Technosfer

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor
  • Yavuz Selim ŞAHİN
    13 Mayıs 2016 at 10:02

    Apple yüzünden elma yemeyi bırakcam hiç sevmiyorum politikasını

Bir yanıt bırakın...