İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple Samsung’u Solladı !
İçindekiler
0

Apple Samsung’u Solladı !

Yazar: Mert Büyük4 Mart 2015

Dünyanın en çok telefon satan üreticisi olan Samsung , geçen yılın son çeyreğinde bu ünvanını yitirmiş gibi gözüküyor. Apple İphone 6 ve 6 Plus’ın damgasını vurduğu dönemde en büyük rakibi Samsung’u satış bazında geçti. Kâr markajı bazında zaten rakiplerinin çok ilerisinde olan Apple, artık rakamlarda da geçiyor. 

apple-vs-samsung

Geçen yılın son dönemi yani Eylül 2014 – Ocak 2015 Tarihleri arasını ve tatil dönemini kapsayan süreçte Apple , 74 Milyon ; Samsung ise 73 milyon telefon ihracatı ve satışı gerçekleştirmiş. Note 4 biraz sönük kalmış diyebiliriz veya Samsung S serisinin yeni üyesinide herkes merakla beklemesinden dolayı böyle bir düşüş gerçekleşmiş olabilir. Yani Samsung’un çoğu sattığı ürünün orta ve alt segment , üst segmentin biraz daha azınlıkta kaldığını söyleyebiliriz  . Apple’ın ürünlerini bildiğiniz üzere hepsi 2500 lira üstü yani üst segment . Bu sayede de hem sayı hem kâr bakımından en büyük rakibini sollamış diyebiliriz.

worldwide-smartphone-sales-gartner-q4-2014

 

Özellikle Apple’ın ekranı büyütmesinden sonraki gösterilen talep piyasada resmen olay yaratmış durumda. Normalde İphone S serilerinin çok daha iyi olduğunu biliyoruz fakat İphone 6 bu kadar satmışsa 6S ne kadar satıcak tahmin edemiyorum. Samsung ise S6 ile birlikte satışlarda büyük bir moral toplayabileceğini düşünüyorum fiyatları biraz pahalı olsada . Bizi takip etmeye devam edin. ..

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...