İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple Music ve Spotify Rekabeti Büyüyor
İçindekiler
0

Apple Music ve Spotify Rekabeti Büyüyor

Yazar: Berkay Eke1 Temmuz 2016

Çevrimiçi ve çevrimdışı yüksek kaliteli müzik dinleme imkanı sunan Apple Music ve Spotify arasındaki rekabet gittikçe büyüyor. Spotify’ın iOS için yayınladığı güncellemeye izin çıkmadı.

Dijital müzik servisleri konu olduğu anda akla ilk gelenler Apple Music ve Spotify oluyor. Son zamanlarda Apple şirketinin kullanıcılarını kendi tarafına çekmek için kullanıma sunduğu Apple Music uygulamasını Spotify’ın önünde tutmaya çalışıyor. Aynı zamanda bu hakimiyeti Android platformunda da göstermek istiyor.

Apple ve Spotify arasında Spotify’ın yayınladığı güncellemenin iOS platformunda yayınlanması üzerine Apple’ın bu hareketi kasti yaptığı düşünülmeye başlandı.

Spotify tarafından gelen açıklamada Apple şirketinin yaptığı bu davranış ile iOS tarafında Spotify kullanıcılarının büyük şeyler kaybettiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak Spotify tarafından gönderilen mektup ve istekleri Apple’ın üst düzey avukatlarına gönderilmiş durumda fakat Apple cephesinden şu an için bir açıklama yer almamakta.

Önümüzdeki günlerde Apple tarafından yapılan bu tercihin sebepleri gün yüzüne çıkacaktır.

Berkay Eke / Technosfer

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...