İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple, McLaren’i Satın Alıyor !
İçindekiler
0

Apple, McLaren’i Satın Alıyor !

Yazar: Mert Büyük21 Eylül 2016

Apple’ın aylardır otomobil üreteceğine dair haberler çıkıyor, bazen projelerin başarısızlığa uğradığı ilan ediliyor. Bunlar şuanlık bizim açımızdan doğmamış çocuğa don biçmek gibi bir şey. Fakat Apple’ın araba sektöründe iyi olan şirketleri bünyesine katarak bu alana dahil olması en mantıklısı. Ve öyle de yapıcak gibi duruyor.

Mclaren bir İngilliz otomobil şirketi ve çok yakında Apple bünyesine katılabilir. 1989 Yılından beri spor araçlar üreten McLaren hisse bakımından %41’i McLaren Grubu’na, %41’i Bahreyn Kralı Hamad Bin İsa El Halife’ye, %18’i ise Singapur’lu işadamı Peter Lim’e ait olan otomobil şirketinin çalışan sayısı ise 1500 .

IMG_1662

Araç bilgisayar sistemleri , alüminyum alaşımları ve karbon fiber konusunda baya bir tecrübeye sahip olan firma Apple’a çok katkıda bulunacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Özellikle Beats Audio‘yu bünyesine kattıktan sonra müzik alanında yaşadığı efsanevi yükselişi buna örnek sayabiliriz.

Ayrıca McLaren geçtiğimiz sene 450 milyon sterlin gelir elde etmiş , 1654 adet de araç satmış. Şirket ayrıca ARGE tarafına çok önem veriyor, önümüzdeki 6 yıllık sürece ayırdığı bütçe bir milyar sterlin seviyesinde deniliyor.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...