Donanım Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple , Kamera Alanında Yenilikler Peinde !
İçindekiler
0

Apple , Kamera Alanında Yenilikler Peinde !

Yazar: Mert Büyük25 Mart 2015

Apple kamera sektöründe bir sürü yenilik yaptığına şahit olduk. Hatta telefon sektöründe kamera anlamında en iyisi diyebiliriz . Megapiksel olayına takılmıyor fakat 20-16 Mp’lik kameralar karşısına 8 Mp’lik kamerasını çıkararak Dünya’nın en iyi kamerası seçiliyor otoriteler tarafından. Demekki bu övgüyü hakediyorlar. En son İphone 6’da Focus Pixel yazılımını getirmişti. Şimdi yeni hamleler peşinde. 

applerjr

Apple yeni bir patent başvurusunda bulundu ve kamera L şeklinde hizalandığı görülüyor. Kamera yuvasının dışarıya bakan kısmında herhangi bir sensör yer almıyor. Aksine burada piramit şeklinde bir polihidron cam mevcut gelen ışığı yansıtarak aşağıdaki yakınlaştırma lensine iletiyor.Işık bu lensten sonra kısım kısım ayrılmış merceklerden tek tek geçiyor ve ardından fotoğraf kullanıcıya sunulmuş oluyor. Bunun avantajı ise OİS’de sensörün değilde camın hareket etmesi. Herhangi bir sarsıntı anında bir tetikleyici ile prizma hareket ettirilerek stabilizasyon sağlanıyor.

Yani bu değerler göz önüne alınarak bu teknoloji ile beraber odaklanma mesafesi , yakınlaşma uzaklaşma gibi olaylarda daha iyi etki yapabilecek ve odaklanabilecek. Daha patent kısmında ve ileriki iPhone’lar da böyle bir teknoloji olacağı kesin değil. Apple bakalım neler yapacak .. 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...