İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Apple Hisseleri Apple Watch ile Tepetaklak Oldu .
İçindekiler
0

Apple Hisseleri Apple Watch ile Tepetaklak Oldu .

Yazar: Mert Büyük10 Mart 2015

Dün Apple Watch’un detaylandırıldığı ve Macbook serisinin yenilendiği Spring Forward Etkinliğinden sonra borsada adeta Apple hayal kırıklığı yarattı. Macbooklar ve Apple Watch 1 dakikada Apple’a 1 Milyar Dolar kaybettirdi.

Apple-in-borsa-le-6-cose-che-non-piacciono-al-mercato_h_partb

Apple dünkü etkinliğinde Macbook adında yeni bilgisayar çıkardı. Macbook Air ve Pro serilerini yeniledi . Apple Tv’yi 69 Dolara indirdi ve özellikle Apple Watch sunumunu yaptı . Fakat borsadaki yatırımcılar Apple’ın bu hamlesinin pek devrim yaratamayacağını ön görerek paralarını çekmeye başladı. Hem alternatifleri olan hem de fiyat bakımından özellikle pahalı olan Apple Watch’un 18 saatlik ömrüde beklenenlerin çok altında kaldı. Bu yüzden çok talep yaşamayacağını öngören yatırımcılar Apple’a para kaybettirdi.

Borsadaki düşüşün ardından toplamda 22 Milyar Dolar kaybeden firma bugün birazda olsa toparlanma yaşadı. Ayrıca yeni ürünlerin eskisi kadar iddialı olmaması buna etken. Özellikle Macbook’un fiyatının yüksek ve tek Usb girişine sahip olması daha az işlevli fakat daha şık bir cihaz yarattı. Laptoplarda her ikisininde önemli olduğunu dikkate alırsak malesef ki Apple istenen etkiyi yaratamadı.

apple-watch

Apple’ın borsa haberlerinden gelişmeler bu şekilde. Fiyatı bir nebze daha uygun olsa çok güzel olabilirdi fakat bir devrim yaratabileceği konusunda çok spekülasyonlar var . Bizi takip edin !

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...