İnternet Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu
İçindekiler
0

Android Yeni Sürüm Adı Belli Oldu

Yazar: Berkay Eke1 Temmuz 2016
Google tarafından çıkarılacak olan Android yeni sürüm adı belli oldu. Aylardır tartışılan yeni isim Nougat olarak belirlendi.
Google’ın geçtiğimiz ay düzenlediği I/O etkinliğinde Android’in yeni versiyonu olarak kısaltması N olan bir nesne düşündürmeye başlamıştı. Android kullanıcıları tarafından çeşitli tahmin yürütülmüş ve Nutella olacağı konusunda bazı ip uçları yakalamışlardı.
Şirket bugün Snapchat üzerinden Android N‘in adını resmen açıkladı. Yeni Android sürümünün adı Nougat.
Türkçede koz helvası anlamına gelen Nougat aslında ülkemizde tüketilen yaygın bir tatlı türü. Google Android’in son çıkacakolan versiyonu için de bir tatlıismi kullanacağını kesinleştirdi.
android yeni sürüm adı
Şu anda ikinci beta versiyonu kullanımda olan Android Nougat, Andorid platformuna birçok yenilik sunacak. Gelecek yeniliklerden en dikkat çekici olanları ise ekranı ikiye bölerek çok fonksiyonlu ( multi- tasking ) olarak çalışabilme ve gelişmiş bildirim ayarları olarak öne çıkıyor. Android‘in yeni sürümü Nougat kullanıcılara Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.
Berkay Eke / Technosfer
Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Berkay Eke
Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği, yazılım konusunda kendisini geliştiren, teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeye çalışan kişi

Bir yanıt bırakın...