Yazılım Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Android 5.1 Lollipop Mart Ayında Geliyor !
İçindekiler
0

Android 5.1 Lollipop Mart Ayında Geliyor !

Yazar: Mert Büyük19 Şubat 2015

Bu ay Android 5.1 Lollipop’un geleceğini öğrendik fakat daha 5.0 bile çoğu cihaza gelmemişken 5.1 hemen benimsenemeyeceği kesin. Fakat bu haber doğrudan Google’dan değil farklı kaynak veya firmalardan geldi.  Google hala 5.1 üzerinde çalışıyor fakat Mo Versi’den bir tweet atıldı bu konu hakkında bu yüzden ihtimaller direkt Mart ayı üzerine kuruldu .

moto-g-finally-tastes-android-5-0-lollipop-via-cyanogenmod-12-unofficial-build

 

Bu tweet ve kaynaklara göre M7’nin Google Play Edition modelinden başlayabilir güncelleme. Nexus’dan da başlayabilme ihtimali var. Fakat şuanlık M7 GPE’e 5.0.2 gelmemişken direktman 5.1’e geçmesi biraz zor gözüküyor bu yüzden Nexus ihtimali daha göz önünde. Fakat şu bir kesin ki Nexus veya GPE versiyonlarından başlayacak bu güncelleme.

5.0 İle gelen şarjın çabuk bitmesi , stabilite anlamındaki bazı eksiklikler bu güncelleme ile kapanacak. Bazı ek özelliklerde 5.1 ile gelebilir. Heyecanla bekliyoruz !

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...