Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Android 5.0 Lollipop, iOS 8’den Daha mı Stabil ?
İçindekiler
0

Android 5.0 Lollipop, iOS 8’den Daha mı Stabil ?

Yazar: Mert Büyük14 Şubat 2015

iOS her zaman sade , şık ve stabil bir arayüz olarak bilinir. Fakat bazı kullanıcılar iOS 8’in , iOS 6 stabillik lezzetini vermediğini söylüyorlar. Çok da haksız sayılmazlar aslında nadirde olsa gecikmeler olabiliyor arayüzde.

lollipop-android

Yıllardır iOS ile Android arasında stabillik savaşları yaşanıyor. Android her zaman bir tık geride oluyordu fakat yoksa bu durum Lollipop 5.0 ile değişti mi ? Android her zaman daha özgür bir arayüz olarak kabul edilir , iOS ise biraz kapalı kutu olarak sayılabilir. Bu yüzden iOS’un stabil olması çok doğal . Fakat iOS 7 ile gelen farklı arayüz biraz da olsa bu stabilliğe negatif yönde katkıda bulundu. Hatta iOS 9’un sırf bu stabillik üzerinde çalışılacağı konuşuluyor. Eylül’de çıktığında hem İpad , hem İphone deneyimlerini sizlerle paylaşacağım ancak şuan konumuzdan sapmayalım.

1410900940-ios8

 

Pocketnow’dan gelen bilgilere göre Android Lollipop’da kullanıcıya yaşatılan takılma-kapanma oranı %2 , iOS 8’de ise bu durum %2.2 olarak kaydedilmiş. Bu test ne kadar objektif bilemiyoruz fakat bu duruma bakarsak Lollipop’un iOS stabilliğine ulaştığını , iOS ise stabillikte geriye düştüğüne ulaşabiliyoruz. Fakat şunu da biliyoruz ki sanal testler her zaman gerçeği yansıtmaz 🙂 Bizi takip etmeye devam edin .. 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...