Güvenlik Haberleri
Şimdi Okuyorsunuz
Akıllı Telefonlar Şaılığa Neden Olabiliyor !
İçindekiler
0

Akıllı Telefonlar Şaılığa Neden Olabiliyor !

Yazar: Mert Büyük24 Nisan 2016

Kuzey Kore’de Chonnam Ulusal Üniversite hastanesinde yapılan incelemeler ve deneylere göre özellikle çocuklarda fazla telefon kullanımı şaşılığa sebep olabiliyor. Detaylar haberimizde ..

image

Akıllı telefonlar hayatımıza sayısız yarar kazandırıyor. Fakat çok yararı var diye zararı yok diye de bir şey diyemeyiz her şeyin aşırısı zarar . Bu zararların boyutları psikolojik de olabiliyor fiziksel de olabiliyor. Normalde ayaktayken telefona baktığımız zaman bu boyun kısmında ve omurilik sisteminde bir takım sıkıntılara yol açabiliyor . Eklemler zedelenebiliyor veya ağrılar olabiliyor.

image

Kuzey Kore’deki bu hastanede gerçekleştirilen araştırma sonucunda fazla kullanımın şaşılığa neden olduğu sonucu ortaya çıktı. 7-16 Yaş arasındaki çocuklarda gerçekleştirilen bu araştırma sonucunda yaklaşık 4-8 saatlik bir akıllı telefon kullanımı sonucu içe doğru bir şaşılığın oluştuğu belirtildi bazı çocuklarda. İçe şaşılığın sonucuda bildiğimiz şaşılık hastalığı oluşabiliyor.

Bu yüzden çocuklarda teknoloji kullanımının aileleri tarafından sınırlandırılması en doğru şey diyebiliriz.

Mert Büyük (Technosfer)

 

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Mert Büyük
Kocaeli Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümü okuyor . Teknoloji'nin kendi hayat tarzı olduğunu düşünüyor . Apple ürünlerine karşı daha fazla ilgi duyuyor

Bir yanıt bırakın...