Mobil Haberler
Şimdi Okuyorsunuz
Ailelere Özel Google Play Duyuruldu
İçindekiler
0

Ailelere Özel Google Play Duyuruldu

Yazar: Onur Demirlendi15 Nisan 2015

Google’a ait olan mobil işletim sistemi Android , kullanıcı sayısını günden güne arttırmaya devam ediyor.Bu durumu göz önünde bulunduran Google , android platformunu daha güvenli bir hale getirebilmek için yeni bir özelliği daha duyurdu.

Google , gelecek bu yeni bir nevi güncelleme de diyebileceğimiz özelliği Google Play Store marketi kullanma şartlarına ilişkin bilgiler içeriyor.Güvenliğin arttırılması ve yayınlanan uygulamaların ,oyunların daha çok kontrolden geçerek içeriğin uygunluk seviyesinin arttırılması hedefleniyor.

tabletler-cocuk-gelisimine-zararli-mi-3463-615-320

Google , ailelere yönelik yapmış olduğu bu çalışmada Federal Ticaret Komisyonu   “Çocukların Çevrimiçi Gizliliğini Koruma Yasası” maddelerince ön şart olacağı yönünde bilgiler geliyor.Google , ailelere yönelik Google Play markette yer alacak uygulama ve oyunlarda tek reklam uygulamasına da sıcak bakıyor.Yani uygulama içi satın almalar bir yana , çıkan rahatsız edici reklamlar artık sadece bir kez görünecek.

Yayınlanan uygulama ve oyunların güvenlik politikasında iyileştirmeye gidilmesi , küçük yaşta olan bireyler için büyük bir önem arz ediyor.

Tepkiniz nedir?
Hoşlaştım
0%
Doktor Bu Ne?
0%
Eh İşte
0%
Hadi Canım?
0%
Şimdi Kızdım!
0%
Üzdünüz Be
0%
Yazar Hakkında
Onur Demirlendi

Bir yanıt bırakın...